اوضاع اهل سنت در ايران


اوضاع اهل سنت در ايران

شورای مرکزی اهل سنت(شمس)

نویسنده: احمد مسعودی

“الحمد لله رب العالمين و الصلاة و السلام على سيدنا محمد،المبعوث رحمة للعالمين و على اله و اصحابه و التابعين لهم باحسان الى يوم الديناما بعد:” مثل المؤمنين في توادهم و تراحمهم و تعاطفهم كمثل الجسد اذا اشتكى منه عضو تداعى له سائر الجسد بالسهر و الحمى

در ایران بیش از 15میلیون نفر مسلمان سنی زندگی می کنند که بیشتر انها در مناطق مرزی (خراسان، بلوچستان ،هرمزگان، بوشهر، ترکمن صحرا، منطقه طالش،عنبران از توابع گیلان، و مناطق : گله دار، خنج، خور، فیشور،بستک، جناح، و دیگر مناطق لارستان در استان فارس) ولی مرکز ایران اکثریت با اهل تشیع است. بدون شک اهل سنت قبل از انقلاب از هیچ گونه حقوق سیاسی و اقتصادی و فرهنگی مانند اهل تشیع برخوردار نبودند. اهل تسنن انقلاب خمینی را تآیید کردند ولی بعد از چند ماه از استقرار آیات(اخوندها) ستم و بلا بر سر اهل سنت در ایران شروع شد. و تعداد زیادی از علمای اهل سنت به دست حکومت به شهادت رسیدند و همچنین حکومت دست به کارهای خبیثانه ای برای نشر تشیع در مناطق اهل سنت زد. لذا در اینجا برادران و خواهران مسلمان را در سرار جهان در برابر حقائق واضح از ظلم و دشمنی و اختناق علیه برادران اهل سنتشان در ایران قرار می دهیم. که به شرح زیر است:

1- شیعیان در نشر مذهبشان و عقائدشان و کل امورشان آزاد هستند. ولی اهل سنت هیچ حقی در مقابل ندارند ، و حتی حکومت سعی می کند که اهل سنت به مذهب تشیع سوق داده شوند. زیرا انها می دانند که نشر عقائد اهل سنت به معنی بطلان عقائد تشیع است و اشنائی با عقائد اهل تسنن برای مردم ایران و سرار جهان دروغ و فاسد بودن عقائد تشیع را نمایان می کند.

2-از ابتدای حکومتشان( اخوندها) و تا کنون در داخل و خارج کشور از ازادی اهل سنت در بیان عقائد و برابری و مساوات و عدم تبعیض بین اهل سنت و اهل تشیع صحبت می کنند که این خلاف صحت و نفاق محض است چون انها در خفا برای ریشه کنی و از بین بردن اهل سنت در ایران برنامه ریزی می کنند.

3-منع ائمه جماعت مساجد اهل سنت از بیان عقائدشان در منابر نماز روز جمعه، در حالیکه ائمه شیعه ازادی تام در بیان عقائدشان دارند و از این فراتر ازادی در حمله و تعدی بر عقائد اهل تسنن.

4-حضور علمای شیعه و افرادی از واواک( وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی!!) در مساجد اهل تسنن در روز جمعه برای مراقبت خطبه ها، تا همانند ان چیزی که می خواهند و همسو با سیاست نظام و عقائد شیعه باشد

5- ائمه اهل سنت هیچ حقی بجز ایراد خطبه های عربی و نصیحتهای عام ندارند که در جای خود هیچ ربطی به عقائد و باورهای اهل تسنن ندارند. و اگر امام از حدود خود که همانا نظام انها را تعیین میکند خارج شد به وهابی بودن نشر ان متهممی شود. و با این اتهام تعداد زیادی از علمای اهل تسنن را دستگیر کرده و به زندان افکنده اند.

6-از تمام رسانه ها( دولتی) در نشر عقائد مذهبشان استفاده می کنند. و به این ترتیب تمام امکانات در اختیار
علمایشان قرار گرفته تا هر گونه که بخواهند از انها استفاده کنند در حالیکه اهل سنت هیچ نصیبی از انها نمیبرند
.

7-اعدام و قتل دهها تن از علمای بارز اهل تسنن و از جمله انها: شیخ ناصر سبحانی، شیخ عبد الحق، شیخ عبد الوهاب صدیقی، شیخ دکتر علی مظفریان، شیخ دکتر احمد میرین سیاد بلوچی، شیخ محی الدین خراسانی، شیخ علامه احمد مفتی زاده، شیخ یار محمد کهروزی، شیخ مهندس فاروق فرساد، شیخ قاری( قران) محمد ربیعی، استاد ابراهیم صفی زاده، شیخ نظر محمد بلوچی، شیخ مجاهد دوست محمد بلوچی، شیخ محمد صالح ضیائی، شیخ مجاهد عبد الملک ملازاده، شیخ عبد الناصر جمشید زهی، شیخ دکتر عبد العزیز کاظمی، شیخ شریف سعیدیانی، شیخ قدرت الله جعفری، شیخ مجاهد قاضی بهمن شکوری، برادر شمس الدین کیانی،….. و تعداد زیادی از اعضای جنبش اسلامی اهل تسنن ایران و شورای مرکزی اهل تسنن( شمس) و مکتب قرآن و سازمان محمدی اهل سنت. و بدین ترتیب ائمه اهل تسنن و طلبه ها و دعاه در حال حاضر در معرض خطر جدی قرار دارند و هر روز مرگ از جانب این نظام فرقه گرا( طائفی) و کینه توز انها را تهدید می کند.

8تعداد زیادی از علما و جوانان اهل تسنن در زندانهای خمینی به سر می برند و هیچ جرمی ندارند به جز اینکه انها از مظلومین اهل تسنن دفاع کرده و پایبند و مدافع از حقوق و معتقداتشان هستند. و خواهان دوری از خرافات و بدعتهایی هستند که اخوند ها می خواهند ان را نشر کنند.

9-همانطور که برای همگان اشکار است، اهل تسنن از ساختن مساجد و مدارس دینی در مناظقی که اهل تشیع اکثریت را تشکیل می دهند مثل تهران، اصفهان، یزد، شیراز، و دیگر شهرهای بزرگ محروم هستند. این در حالیست که فقط در تهران حدود یک میلیون سنی مذهب زندگی می کنند و این عده حتی از داشتن یک مسجد برای ادای نماز و یا مرکزی برای برگزاری اجتماعات محروم هستند. در حالیکه در انجا تعداد زیادی کلیسا برای مسیحیان و دیر برای یهودیان و اتشکده برای مجوس و غیره وجود دارد. بر خلاف اهل تسنن انها( اهل تشیع) اقدام به ساخت مساجد و مراکز حوزه و حسینیه ها در مناطق اهل تسنن می کننه و در بعضی روستاها و شهرها ی کوچک که این اماکن ساخته می شود هیچ شیعه ای بجز کارکنان دولت وجود ندارد. و هم اکنون نظام تصمیم گرفته که اجازه ساخت هیچ مسجدی برای اهل تسنن در تهران و مشهد و شیراز و داده نشود.

10ویرانی و بستن مساجد و مدارس دینی اهل تسنن و از جمله انها: مدرسه و مسجد شیخ قادر بخش بلوچی در بلو چستان، مسجدی متعلق به اهل تسنن در هشت بر از توابع استان اردبیل، مسجد کنارک در چابهار، مسجدی در مشهد خیابان 17 شهریور، مدرسه خلیل الله در سنندج، مدرسه حاج احمد بیک در سنندج، مدرسه اقا حبیب الله در سنندج، مسجد الحسنین در شیراز، مدرسه مولانا جلال الدین در منصور اقائی، مسجدی در سردشت، مدرسه خواجه عطا در بندر عباس، و ویران کردن مسجد شیخ فیض مشهد که در خیابان خسروی قرار دارد و تبدیل ان به پارکی برای پسران صفویان و پارکینگی برای اتومبیلهای حسینیه کنار مسجد. در حاثه ویرانی این مسجد 40 نفر از اهل سنت در حالیکه از مسجد دفاع می کردند به شهادت رسیدند. قابل ذکر است که این مسجد 300 سال قدمت داشت. و همه این اعمال با اتهامات مختلفی از جمله اینکه مسجد ضرار یا اینکه بدون مجوز ساخته شده انجام می شوند. از اثار این اعمال افزایش هیبت شیعیان و در مقابل تضعیف روحیه اهل تسنن و کاهش فعالیتها و جنبش و فعالیتهای انها برای دفاع از عقائدشان مختل می شود.( والله المستعان)

11- محرومیت اهل تسنن از فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی و سیاسی مانند: ممنوعیت اهل تسنن از نشر و چاپ کتاب، مجله، روزنامه، محرومیت اهل تسنن ازعضویت در مجلس شورای اسلامی(پارلمان) و ادارات، بجز افرادی که نظام انها را می خواهد. منع انتشار کتابهای دینی اهل تسنن مثل: منهاج السنه، کتاب توحید، کتاب شیخ الاسلام ابن تیمیه، و ابن قیم و محمد ابن عبدالوهاب و ….و ممنوعیت ورود هر گونه کتاب دینیف تا زمانیکه از وزارت ارشاد رافضی نگذشته باشد. وای بحال امامی که از عدم یاری خواستن مردگان و شرک ضحبت کند و یا اقدام به تآیید و تمجید خلفای راشدین رضی الله عنهم و ام المومنین عائشه رضی الله عنها وبعضی مسائل دینی دیگر بکند.

12-در حال حاضر عملیات اسکاناهل تشیع در مناطقی که اهل تسنن اکثریت را تشکیل می دهند انجام می شود. و این کار به هدف تغییر ترکیب جمعیت( دیمغرافی) و تغییر چهره جمعیتی این مناطق انجام می شود. همچنین اقدام به خرید زمین از اهل تسنن و .. و این اعمل دقیقا هماننه اعمال یهود در فلسطین است. به شکل کلی نظام و دولت در صدد ریشه کنی اهل تسنن در تمام استانهای سنی نشین در ایران استو باید اگاه باشیم که این رژیم سرکوبگر شیعی با دست های خود اقدام به قتل و جنایت بر اهل تسنن می کند و سپس اقدام به مخفی کردن اثار جنایتش می کند و برای انها اشک تمساح می ریزد. همانطور که این عمل را برای بسیاری از علما انجام داده و سپس اظها ر تآسف کرد. لذا از این کارهای انها نباید تعجب کردچون نفاق و تقیه از مهمترین اصول مذب انها از زمان تآسیس ان است. و همانا که خداوند متعال محاسبه کننده انها است. و با همه اموری که ذکر شد از جمله شکنجه و سرکوب و محرومیت سیاسی و فرهنگی و دینی اهل تسنن، ولی روز به روز پایبندیاشان به مذهبشان بیشتر و بیشتر می شود و انها خطری که در کمین انهاست را احساس می کنند و روشهای شیطانی و فریبنده اخوندها( ایات) را به خوبی می شناسند.

و سیعلم الذین ظلموا آی منقلب ینقلبون

Tarjomeh: Marwan Al-Ahwazi

2 thoughts on “اوضاع اهل سنت در ايران

 1. چرا از این مذهب گه توسط معاویه ملعون بنا شده است دفاع می کنید این مذهب که امروزلکه های چون انتحاری و دگر خرافات را به جهان بشریت تبیین می کند و دین اسلام را یک دین شرارت و علیه ارزشهای انسانی توجیه میدهد

 2. اولا اقاي رافضي محترم شما اينجا مهمان هستيد و اولبن كاري كه ميكنيد به صحابي معاوية رضي الله عنه فحش ميدهيد در واقع بدتر از فحش يعني لعن ميكنيد؟!!! اين همان تربيت وحشي و شرك و خرافه شماها رافضيان صفوي ميباشد كه همجنين نظري رو در بخش “اوضاع اهل سنت ايران” ميكزاريد جونكه نه تحمل ميكنيد فحش ندهيد و نه تحمل ميكنيد كه اهل سنت ايران ازخود دفاع كنند, آخه سانديس خور بجه آخوند كوبيدن اهل سنت در داخل كشور ولايت قبيح سيرت نكرده كه امدي اينجا هم سب و لعن كنه؟؟؟

  منصفين اين رو در باري معاويه بخوانند:

  http://www.aqeedeh.com/book/169/

  اما عمليات انتحاري

  برو كمي از عقلت استفادي كن و عقلت رو در اختيار آخوندهاي
  شرك سفت نكذار جونكه اتفاقا علماي اهل سنت مثل شيخ بن باز و ابن عثيمين و الالباني و صالح الفوزان و غيره ميباشند كه عمليات انتحاري را محكوم كردند و آيت الشيطانهاي شما عمليات حزب اللات رافضي لبنان در خيابان هاي اسرائل ملعون در ميان بجه و زن رو جائز ميدونن

  خلاصه هم خجالت هم خوب جيزيست لذا مذهبي مثل مذهبي شيعه رافضي كه بر اساسه سينه زني و قمه زني و خواندن غير خدا يعني شرك اكبر و امام و امامزاده و قبر برستيست و عرب ستيزيزت الخ جطور همجين مذهب شرك آلود وم
  مضحك اصلا جرات داره كسي رو با خرافات اتهام كنه؟؟؟؟؟

  شيعه كري محض خرافـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــات

Comments are closed.